home  Головна  >  НАШІ ПОРАДИ  >  Глосарій  >  Все знати від A до Д

Все знати від A до Д

A ВГД

Атмосферний пальник

Котли з атмосферними пальниками становлять більшість використовуваних підлогових газових котлів. Струмінь газу під тиском захоплює за собою весь або частину повітря, необхідного для горіння. Частина повітря, введена таким чином, називається первинним повітрям. Додавання вторинного повітря відбувається в топці. В атмосферних пальниках з повним попереднім змішуванням все первинне повітря перемішується з газом усередині пальника. Отримана практично однорідна суміш сприяє більш чистому та повному згорянню з високим ККД і низькими викидами забруднюючих речовин.ABГД

Водонагрівач котла

Водонагрівач може бути вбудованим або окремим. Вбудований водонагрівач розташовується під тією ж обшивкою, що і котел. Окремий водонагрівач, як правило, встановлюється поруч з котлом.
Водогрійна колонка

Водогрійна колонка або проточний газовий водонагрівач - це повністю автономний пристрій, який дозволяє розділити функції опалення та приготування гарячої санітарно-технічної води.

Повітровідвідник

Установка з розширювальним баком повинна містити принаймні один повітроідвідник в найбільш верхній точці установки для видалення повітря з системи опалення. Повітровідвідник може бути ручним або автоматичним.

Викиди, що забруднюють навколишнє середовище

Це речовини, які утворюються при згорянні палива, такі як вуглекислий газ і оксиди азоту (NOx), беруть участь в утворенні парникового ефекту. Споживаючи менше палива і володіючи кращими умовами для згоряння палива, сучасні котли виробляють в три рази менше шкідливих викидів, ніж старі котли.A  – B  – ГД 

Газовий наддувний пальник

Це пальник з механічним розпиленням газо-повітряної суміші в топку котла. Дуже часто - це пальники середньої та великої потужності, пальники малої потужності менш поширені. При переведенні котла з газу на рідке паливо необхідно тільки замінити пальник.

Група безпеки для водонагрівача

Обов'язкове встановлення групи безпеки на вході холодної води ємнісного накопичувального водонагрівача для ГВП. Група безпеки включає три пристрої: - запобіжний клапан для скидання надлишків води, викликаних її розширенням при нагріванні; - відсічний вентиль; - вентиль для зливу.

Група безпеки для контуру опалення

Для опалювальних установок з закритим розширювальним баком група безпеки включає три життєво важливих пристрою: манометр, який показує величину тиску в установці; запобіжний клапан, який перешкоджає підвищенню тиску в установці; повітровідвідник, який видаляє повітря, що може залишатися в трубопроводах.


A  – B  – Г  – Д

Двоконтурний котел

Двоконтурний котел містить пристрій приготування гарячої санітарно - технічної води проточного типу, призначений максимум для 3 трьох точок водорозбору (мийка, умивальник, душ).

Датчик кімнатної температури

Система регулювання змінює температуру теплоносія котла в залежності від інформації, одержуваної від різних датчиків і від запрограмованого рівня комфорту. Але вона не контролює результат своєї роботи, тобто кімнатну температуру. Одне з рішень полягає в установці термостатичних вентилів на радіатори опалення, обмежуючи тим самим температуру. Інше рішення - установка датчика кімнатної температури в нейтральному житловому приміщенні, де немає інтенсивного сонячного освітлення, потоків повітря і далеко від радіаторів. Цей датчик підключається до системи регулювання і дозволяє працювати з дійсною кімнатною температурою.

Датчик зовнішньої температури

Система регулювання містить датчик зовнішньої температури, який вимірює температуру зовнішнього повітря. Для кожної зміни зовнішніх умов система регулювання автоматично коригує температуру для опалення .

 

Дізнатися більше