home  Головна  >  НАШІ ПОРАДИ  >  Глосарій  >  Все знати від П до Е

Все знати від П до Е

П - Р - C - Т - Ц - Е

Пріоритет ГВП

Котел з приготуванням гарячої санітарно-технічної води, в загальному випадку, оснащений пристроєм для пріоритету гарячого водопостачання: при запиті від датчика водонагрівача пристрій відключає циркуляційний насос опалення і включає завантажувальний насос водонагрівача. У цьому випадку вся потужність котла витрачається на нагрів води у водонагрівачі.
Ємність водонагрівача повинна відповідати потужності котла: для котла потужністю від 18 до 40 кВт водонагрівач ємністю від 130 до 150 л забезпечує винятковий рівень комфорту. Занадто велика ємність водонагрівача потребує тривалого часу нагріву (тобто відключення опалення) на шкоду комфорту.


П - Р - C - T - Ц - Е

Розширювальний бак

Теплоносій (вода) розширюється при нагріванні. Значить, необхідно встановити в системі ємність, здатну поглинати ці розширення. Для систем з циркуляційними насосами розширювальний бак "закритий" і містить повітря або газ, відділений від теплоносія мембраною. Для систем з природною циркуляцією розширювальний бак встановлюється в найбільш верхній точці і є "відкритим" для зовнішнього повітря.

Регулювання

Система регулювання дозволяє керувати котлом: регулювання температури теплоносія в залежності від зовнішньої температури (погодозалежне управління) впливом на пальник котла, добове програмування згідно трьох режимів роботи (автоматичний, режим постійної комфортної температури, режим тривалої відсутності). Багатофункціональна і сучасна програмована панель управління DIEMATIC залишається, тим не менш, простою у використанні. За допомогою знімного діалогового модуля можна керувати роботою котла з житлового приміщення.

П - Р - C - Т - Ц - Е

Системи накопичувального або напівнакопітельного типу (для ГВП)

Резерв гарячої санітарно-технічної води, що нагрівається заздалегідь і зберігається в ємності або накопичувальному водонагрівачі. Необхідний при значній потребі в гарячій санітарно-технічній воді, забезпечує досить високий рівень комфорту.

Система проточного типу (для ГВП )

Для даної системи нагрів гарячої - санітарно технічної води відбувається практично в той же момент, що і її розбір. Це вимагає великої потужності, в залежності від потреб в гарячій санітарно - технічній воді. Значить, даний пристрій обмежено відносно помірною продуктивністю по гарячій санітарно - технічній воді і застосовується, головним чином, у двоконтурних котлах .

Змішувальний вентиль

Завдання змішувального вентиля полягає у змішуванні в різних пропорціях теплоносія з лінії подачі системи опалення та теплоносія з зворотної лінії системи опалення: або для постійної зміни температури теплоносія, що направляється в опалювальні прилади, температура в яких повинна бути менше, ніж температура теплоносія котла. (для установок з підігрівом ("теплою") підлогою використання змішувального вентиля обов'язково - інакше можливе руйнування підлоги під впливом високих температур теплоносія) або для підвищення температури теплоносія зворотної лінії системи опалення з метою уникнути конденсації всередині котла з ризиком корозії (деякі сталеві котли повинні працювати з 4- ходовим змішувальним вентилем) або для того, щоб зробити всі контури повністю автономними і дати кожному можливість специфічних налаштувань (температура, програмування) .

П - Р - C -T - Ц - Е

Теплота згоряння (вища)

Вона дорівнює сумі нижчої теплоти згорання і прихованої теплоти водяної пари, що утворюються при згорянні. Сконденсувавши ці водяні пари, можемо отримати додаткову кількість теплоти (від 10% до 15%).

Теплота згоряння (нижча)

Це повна кількість теплоти, що утворюється при згоранні палива. Наприклад, при згорянні 1 л рідкого палива або 3 природного газу утворюється 10 кВт год теплоти. Таким чином можна порівняти вартість тепла, одержуваного з різних видів палива: між собою: 1 м3 = 1 л рідкого палива = 10 кВт • год

Термостатичний клапан

Термостатичний клапан впливає безпосередньо на радіатор, на якому він встановлений. Він контролює температуру житлового приміщення, в якому встановлений. Безсумнівно, його з успіхом можна встановити в приміщеннях з додатковими притоками тепла (сонячне освітлення, апарати для приготування їжі).

Термостат кімнатної температури

Він доповнює вплив термостата котла, контролюючи кімнатну температуру приміщення, в якому він встановлений. Коли кімнатна температура досягає значення, заданого кімнатним термостатом, він відключає пальник або циркуляційний насос.


П - Р - C - Т - Ц - Е

Циркуляційний насос

Також називають, опалювальним насосом, забезпечує циркуляцію теплоносія між котлом і опалювальними приладами. Старі опалювальні установки з природною циркуляцією теплоносія були без циркуляційних насосів.


П - Р - C - Т - Ц - Е

Евтектичний чавун

Теплообмінник з евтектичного чавуну, який є ноу-хау компанії De Dietrich, дозволяє котлу працювати при великих перепадах температур і бути стійким до дії корозії. Компоненти евтектичного чавуну (залізо, вуглець, кремній) додаються в точних пропорціях для того, щоб одночасно їх розплавити при постійній температурі. Одержаний чавун володіє бездоганною однорідністю без вад. І як результат - винятковою стійкість до дії корозії.

 

Дізнатися більше