home  Головна  >  НАШІ ПОРАДИ  >  Глосарій  >  Все знати від Е до О

Все знати від Е до О

Е - K - M - H - О 

Ємнісний водонагрівач

Ємнісний (окремостоячий) водонагрівач - це водонагрівач, який підключається до котла. Але він також може бути розміщений віддалено від котла. Ємність водонагрівача знаходиться в діапазоні від 150 до 1000 л.Природна циркуляція

Нагрітий котлом теплоносій рухається природним чином завдяки різниці щільності в нагрітому і холодному стані. Дане явище застосовується тільки для твердопаливних котлів (для дров'яних або вугільних).

Е - К - M - Н- O

Коаксіальний димохід

Котли з коаксіальним димоходом без обмежень встановлюються в житловому приміщенні без димоходу або зі старим димарем. Для цього потрібно тільки наскрізний отвір діаметром десять сантиметрів через зовнішню стіну. Через цей отвір буде пропущений вертикальний або горизонтальний коаксіальний димохід: одна з коаксіальних труб постачає котел повітрям для горіння, інша - відводить продукти згоряння.

Конденсаційний котел
У димових газах міститься велика кількість водяної пари. У конденсаційному котлі ці пари охолоджуються в теплообміннику теплоносієм із зворотної лінії системи опалення. Водяні пари конденсуються і прихована теплота конденсації передається теплоносію, додаючись до теплоти, отриманої від згоряння палива. Таким чином досягають ККД вище 100% для нижчої теплоти згорання і отримують відчутну економію палива.

Контур димових газів
Контур димових газів - це шлях, по якому проходять димові гази від топки через канали і до патрубка для під'єднання димової труби. Контур димових газів містить численні елементи для зміни напрямку руху димових газів. Це сприяє більш безшумній роботі.

Контур опалення

Це сукупність системи труб, опалювальних приладів, насосів та запірної арматури по яких циркулює теплоносій, передаючи тепло, вироблене котлом.

ККД

ККД - це відношення корисної потужності (потужність для нагріву теплоносія) до підведеної теплової потужності (споживана теплова потужність, розрахована за нижчою теплотою згорання). ККД 100% говорить про те, що 100% спожитої енергії перетворилося у форму теплоти. ККД котла залежить від багатьох параметрів: якість матеріалу теплообмінника котла, конструкції пальника, панелі управління. Сучасні котли досягають ККД близько 92% - 95%, а конденсаційні котли - понад 100%.


Е - K - М - H - О

Потужність

Коли говорять про потужність котла (в кВт), то мають на увазі корисну потужність, яка передається теплоносію всередині котла. Побутові котли мають потужність від 10 до 50 кВт. Вище цього діапазону - котли середньої та великої потужності, призначені для житлових приміщень з високим рівнем комфорту чи з великою площею, для суспільних житлових приміщень, адміністративних будівель, великих і малих комерційних приміщень.

E - К - М - H - O

Підлоговий котел

Як випливає з назви, дані котли встановлюються на підлогу і найбільш часто підключаються до високопродуктивної водонагрівача для приготування гарячої санітарно-технічної води.

Настінний котел

Ідеально підходить для опалення квартири або житлового будинку та приготування гарячої санітарно-технічної води, настінний котел відповідає всім поточним вимогам по мінімуму займаного місця. У порівнянні з підлоговим котлом настінний котел має менші габарити і не займає велику площу, так як встановлюється на стіну. Він легко монтується на кухні, у ванній кімнаті або на горищі.

Низькотемпературний котел

Сучасні котли, звані також низькотемпературними, працюють в режимі модуляції температури теплоносія в лінії подачі в діапазоні від 30 до 60 ° С. Перевага тут потрійна: виробляється необхідна кількість тепла; зменшуються теплові втрати котла у навколишнє середовище; скорочується споживання палива.

Низькотемпературне опалення

Можливість сучасних котлів працювати в режимі низьких температур дозволяють живити радіатор теплоносієм з температурою 50 ° С (замість 70 або 80 ° С). Радіатори для "низькотемпературного опалення" виробляють більш рівномірне і постійне тепло. Різниці температур між підлогою та стелею практично не існує.

Е - K -М- H - О

Одноконтурні котли

Одноконтурні котли використовуються, головним чином, для опалення приміщення і не володіють вбудованим пристроєм для приготування гарячої санітарно-технічної води. Проте, можливе підключення окремого ємнісного водонагрівача.

 

Дізнатися більше